Jakość i Nowości

Banner

Czy fit pizza w ogóle istnieje? Poznaj pomysły na dietetyczną pizzę!

W rankingu najbardziej fit potraw, pizza raczej nie znajduje się w pierwszej dziesiątce. Chociaż czasami rzeczywiście można pozwolić sobie na chwilę zapomnienia, codzienne spożywanie pizzy z dziesiątkami składników i w największym rozmiarze może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu i… wadze. Czy oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z jedzenia pizzy? Okazuje się, że nie! Wystarczy wziąć kilka naszych rad pod uwagę i kierować się nimi przy wyborze pizzy, a może okazać się, że z kalorycznego dania stanie się zdrowszą przekąską, lub chociaż nieco mniejszym grzeszkiem.

 

Dietetyczna pizza - jakie ma składniki?

 

Warzywa są zdrowe, w większości niskokaloryczne i dostarczają wielu składników odżywczych. Wydają się być jednak nieco niedocenione jako integralne elementy pizzy. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że warzywa takie jak świeże pomidory czy brokuły doskonale wpasują się w smak ciasta i można naturalnie zestawić je z innym składnikami czy sosami, otrzymując wersję dietetycznej pizzy. Łącząc je z aromatycznym serem czy sosem śmietanowym, otrzymamy dietetyczną pizzę, która będzie nie tylko smaczna, ale i dużo zdrowsza niż jej odpowiedniki. Możesz zrezygnować także z jakichkolwiek składników i zdecydować się na foccacię z dodatkiem wyłącznie przypraw, ziół czy oliwek. Możliwości jest naprawdę wiele i nie ma powodu do trzymania się z dala od egzotycznie wyglądających połączeń na dietetycznej pizzy.

 

Zdrowe ciasto na fit pizzę

 

Cienki rodzaj ciasta, często z dodatkiem oliwy, to zdrowszy zamiennik pizzy na grubszym cieście, coraz częściej ogólnodostępny. Jeżeli zależy Ci zatem na mniej kalorycznej wersji pizzy, wybór cieńszego ciasta może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie rezygnacji z grubego ciasta, możesz zdecydować się na innego rodzaju kompromis i... wybrać mniejszy rozmiar pizzy. Co więcej, jeżeli wydaje Ci się, że jedynym spodem do fit pizzy może być drożdżowe ciasto, to bardzo się mylisz! Zdrowe ciasto na pizzę ma także inne oblicze. Coraz częściej można spotkać się ze spodem pizzy przygotowanym z… kalafiora, lub mini pizzerinki z bakłażanów. Niektórzy jako spód do ciasta na zdrową pizzę wykorzystują nawet… popularne placki tortilli.

 

Niskokaloryczna pizza bez sosów

 

Dobra fit pizza nie potrzebuje urozmaicania sosami. Wiele osób uwielbia zanurzać brzegi pizzy w sosie i w ten sposób rozkoszować się do granic możliwości drożdżowym ciastem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że takie połączenie może być niezwykle kaloryczna, dlatego lepiej zdecydować się na wybór pizzy z prostymi sosami (na przykład pomidorowym), zupełnie bez sosu (popularna we Włoszech Bianca) lub z ciastem tak doskonale wypieczonym, że nie potrzebuje dodatkowego sosu. Coraz popularniejszym wyborem jest także zastąpienie tradycyjnego sosu lekkim sosem śmietanowym lub lekkie skroplenie ciasta oliwą. Zdrowa pizza pełnoziarnista również może być ciekawą alternatywą dla smakoszy pizzy.

 

Niektórzy myślą, że fit pizza składa się wyłącznie z kiełków. Inni, że taki rodzaj pizzy w ogóle nie istnieje, a pizza powinna być naszą chwilą zapomnienia w walce z kaloriami. Warto podmienić kilka znanych składników na zdrowsze zamienniki lub zdecydować się na mniejszy rozmiar pizzy, jeżeli nie możemy odmówić sobie pysznej przyjemności.

 

Pizza fit z Telepizzy

 

Co powiesz na pyszną dietetyczną pizzę na lekkim sosie śmietanowym, z dodatkiem aromatycznych brokułów, wyśmienitego sera śródziemnomorskiego i świeżych pomidorów, na cieście z dodatkiem oliwy czosnkowej? Brzmi jak marzenie? Teraz możesz je spełnić z nowością od Telepizzy - pizzą Italian Fit.

 

Jeżeli nie do końca chcesz rezygnować z ulubionych sosów i dodatków, możesz wybrać niskokaloryczną wersję ciasta. Pizza na bardzo cienkim cieście Finetta sprawi, że Twoja uwaga smakosza powędruje ku dodatkom. Wegańska pizza Oh! Hummus, przygotowana na tym dietetycznym cieście, zachwyci Cię zgrabnym połączeniem hummusu, suszonych pomidorów i pomidorków cherry, w akompaniamencie czarnych oliwek. To wszystko bez… sosu i sera. Spróbujesz?